tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Zajęcia szachowe

W Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ulicy Paderewskiego 1A od kilku lat prowadzone są zajęcia szachowe. Są one przeznaczone dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Celem zajęć jest przyswojenie przez uczestników początkujących, podstaw gry w szachy i ujawnienie ewentualnych uzdolnień matematyczno-analitycznych. Osoby o pewnym poziomie umiejętności gry szachowej mogą rozwijać i uzyskiwać kwalifikacje zawodnicze, umożliwiające udział w rozgrywkach przeznaczonych dla danej grupy wiekowej. Na zajęciach szachowych poznajemy tajniki gry królewskiej, uczestniczymy w różnych turniejach szachowych organizowanych na terenie NOK i turniejach zewnętrznych oraz rozwiązujemy motywy szachowe w postaci diagramów.

Zajęcia prowadzi p. Leszek Bałda – trener szachowy. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w wieku 6- 15 lat. Jest jednocześnie nauczycielem szachów w Społecznej Szkole Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich w Legionowie.Na terenie Legionowa, Jabłonny, Nowego Dworu Maz., Łomianek i Warszawy prowadzi i sędziuje turnieje szachowe. W 2009 roku został odznaczony brązową honorową odznaką Polskiego Związku Szachowego.Osoby posiadające NOWODWORSKĄ KARTĘ FAMILIJNĄ proszone są o zgłoszenie się do Nowodworskiego Ośrodka Kultury celem okazania karty (dokument musi być aktualny). Po okazaniu karty zostanie zmieniony szablon płatności na szablon uwzględniający przysługującą zniżkę.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zapoznanie się z Regulaminem Funkcjonowania Nowodworskiego Ośrodka Kultury w czasie pandemii SARS-COV-2 oraz dostarczenie podpisanego Oświadczenia -Covid
Regulamin i Oświadczenie-Covid do pobrania na stronie www.nok.nowydwormaz.pl

Zajęcia odbywają się w każdą środę w godz. 16.30. – 19.30.

KUP BILET1

Koszt zajęć to: dla mieszkańców miasta Nowy Dwór Mazowiecki - 40 zł/ m-c.

dla uczestników mieszkających poza miastem - 60 zł/m-c

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH

Zajęcia szachowe w sezonie 2020/2021 rozpoczynamy od dnia 16.09.2020 r.