tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

WnK - JUTRO CZEKA NAS DŁUGI DZIEŃ

 

 

 

 

WIĘCEJ NIŻ KINO to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze „świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.

 

 

 

 Podczas najbliższego spotkania w cyklu Więcej niż Kino zobaczymy jeden z pierwszych w Polsce pokazów znakomitego filmu o Helenie Pyz wg. scenariusza i w reżyserii Pawła Wysoczańskiego pt:                                  Jutro czeka nas długi dzień
                                                       

Produkcja: Polska premiera światowa 28 maja 2019 r                                                                                           
Czas trwania:
1 godz.19 min.
Gatunek: dokumentalny

Film opowiada o polskiej lekarce - Helenie Pyz, od 30 lat pracującej w Indiach w prowadzonym przez ojców Pallotynów ośrodku dla osób trędowatych i ich rodzin - Jeevodaya . Helena jest postacią charyzmatyczną, ale film nie jest jej laurką . Jest opowieścią o człowieku z krwi i kości. Twardym, bezkompromisowym, wiernym swoim ideom. Akcja filmu toczy się w Indiach i w Polsce. "Jutro czeka nas długi dzień" to obraz zaskakujący – przejmujący i nie pozbawiony humoru, a przede wszystkim głęboko humanistyczny. Pokazuje zderzenie cywilizacji i zderzenie postaw; jest wciągającą opowieścią o empatii, poświęceniu i cenie jaką trzeba za nie zapłacić.
Gościem wieczoru będzie reżyser filmu i autor scenariusza

                                                                        Paweł Wysoczański

     Pawe WysoczanskiPaweł Wysoczański (ur. 22 marca 1980 roku w Głogowie) – reżyser i scenarzysta.
Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Już jedna z jego pierwszych etiud szkolnych, dokumentalny „Punkt widzenia” (2005), sarkastycznie portretujący wchodzące w życie pokolenie, spotkała się z szerszym zainteresowaniem i została wyróżniona na licznych festiwalach, m.in. we Wrocławiu (Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN) i Krakowie (Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Etiuda & Anima”). Z kolei nakręcony przez Wysoczańskiego już po zakończeniu studiów obraz „Kiedyś będziemy szczęśliwi” (2011), historia nastolatka z Lipin, dzielnicy Świętochłowic, który próbuje przy pomocy telefonu nakręcić własny film, także zdobył wiele nagród na festiwalach w Reykjavíku (Shorts&Docs Festival), Madrycie (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Documenta Madrid”) czy Kijowie (Festiwal „Docudays UA”).

Spotkanie poprowadzi red. Stanisław Zawiśliński.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1a

28.06.2019r., godz. 18.30

Wstęp Wolny
Zapraszamy