tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Scena ZAUŁEK - CZERWONY TULIPAN

Już 08 lutego 2019r. podczas Bardzo Kulturalnego Wieczoru ze Sceną ZAUŁEK wraz z założycielem i gospodarzem zaułkowych wieczorów Wojtkiem Gęsickim gościć będziemy kultowy, olsztyński zespół CZERWONY TULIPAN.

KUP BILET


Czeka niezwykle czarowny wieczór, na który bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.
Czerwony Tulipan – grupa muzyczna i kabaret z Olsztyna, powstał w 1985. Repertuar obejmuje poezję śpiewaną, lirykę i satyrę.
Od początku istnienia kształt artystyczny zespołu tworzyli: Ewa Cichocka (śpiew), Krystyna Świątecka (śpiew), Stefan Brzozowski (śpiew, gitara akustyczna, kierownictwo artystyczne) oraz zmieniający się muzycy. Na pierwszych koncertach z zespołem grali również Artur Chwała (skrzypek) oraz Mirosław Łukawski (pianista). W 1992 roku do zespołu dołączył Andrzej Czamara (gitara akustyczna) i w 2002 roku Andrzej Donalski (basista z rockowym rodowodem).
„Czerwony Tulipan” swoimi początkami sięga lat siedemdziesiątych i studenckiego Zespołu „Niebo”, który powstał w marcu 1972 roku na WSP w Olsztynie. W tym samym roku do zespołu dołączył m.in. Stefan Brzozowski. Zespół występował m.in. na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie. W roku 1978 zespół „Niebo” zawiesił działalność. Członkowie zespołu stworzyli także grupy: „Bonieq” (czytaj „BoNieQ”) (1977), „Kart” (1979), „Ex” (1979). Po studiach część członków „Nieba” stworzyła zespół „Czerwony Tulipan”.

CZERWONY TULIPAN to pięć artystycznych indywidualności :
Stefan Brzozowski – kompozytor , wokalista , gitarzysta i „szef” ... odpowiedzialny za
profil artystyczny zespołu ;
Ewa Cichocka – wokalistka , aktorka , tancerka ...artystka posiadająca rzadki talent
aktorski z dużym wyczuciem komizmu ;
Krystyna Świątecka – wokalistka i flecistka ...zamknięta w sobie , oszczędna w środkach,
wzruszająca liryzmem , uduchowiona ;
Andrzej Czamara – gitarzysta solowy ... stopiony całkowicie z gitarą , którą opanował
perfekcyjnie ;
Andrzej Donalski – gitarzysta basowy... z „rockowym rodowodem” .

Tak scharakteryzował zespół CZERWONY TULIPAN miłośnik i przyjaciel zespołu .
CZERWONY TULIPAN tworzy i śpiewa piosenki poetyckie – czyli „piosenki uczucia” ,tworzy i śpiewa piosenki kabaretowe ,... zawsze literackie , lub jak nazywają je niektórzy – „piosenki artystyczne” ...współpracował z „Kabaretową Sceną Trójki”, należy do „Krainy Łagodności” ...Gra koncerty w całej Polsce . Koncertował w EUROPIE – (Francja, Niemcy, Anglia, Belgia, Rosja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa , Ukraina), był z koncertami w USA i w Kanadzie .
Związany z OLSZTYNEM oraz Warmią i Mazurami – nie tylko miejscem zamieszkania .
Inicjuje koncerty oraz przeglądy i festiwale na terenie Warmii i Mazur.
Brał udział w wielu programach Radiowych i Telewizyjnych .
Wydał 12 płyt CD ... oraz w 2008 roku album DVD (z płytą CD) zatytułowany „OBRAZY i obrazki” – koncert na zamku w OLSZTYNIE ( żródło:wikipedia.pl; strona zespołu)

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1a
08.02.2019r., godz. 19.00

życzymy dobrej zabawy

Karty Wstępu w cenie 20 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury lub za pośrednictwem platformy Biletyna.pl

• Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną oraz na Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty.
• Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.