tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że dnia 27 lutego 2024 r. kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

Wernisaż prac Iwony Krzywkowskiej i Dominika Albińskiego

Zapraszamy na wernisaż malarstwa Iwony Krzywkowskiej i rzeźby Dominika Albińskiego.
8 grudnia 2023 r., godz. 18:00
Galeria Łącznik

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a
Wstęp wolny

O artystach:

IWONA KRZYWKOWSKA
"Nazywam się Iwona Krzywkowska ale od wielu lat maluję pod pseudonimem LaLobaArt.
Ukończyłam Studium Plastyczne oraz Studium Sztuki. Oba dyplomy zdałam z wyróżnieniem.
Byłam również uczestnikiem kursu Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Od wielu lat, jednym z kierunków mojego malarstwa, jest temat Duchów. Ale proszę się nie obawiać...to są dobre Duchy. Duchy, jak Anioły, które chronią, dają wsparcie, czuwają nad nami. Każdy z moich Duchów jest inny - jak my ludzie. Ma inny charakter, inny wygląd. Na przestrzeni lat moje Duchy ewoluowały w formie. Z prostoty przeradzały się w strukturę dlatego w nowej serii zobaczycie Państwo nie tylko farby akrylowe ale i masę strukturalną, drewno, liternictwo, które niesie za sobą jakieś ważne przesłanie oraz nawiązuje do natury i problemów związanych z ekologią. Każdy drewniany duch został zrobiony przeze mnie własnoręcznie.
Zawsze staram się, by każdy obraz oscylował wokół minimalizmu, który jest mi bardzo bliski.
Mam nadzieję, że moje DUCHY skradną i Państwa serce.
Oprócz w/w serii maluję również pejzaże. Interesują mnie przede wszystkim zjawiska meteorologiczne oraz natura i zmieniające się pory roku.
Moje obrazy lewitowały na kilku Wystawach. Cieszę się, że mogę je zaprezentować również tutaj, w tak ciekawym miejscu, jakim jest Nowodworskie Centrum Kultury."

DOMINIK ALBIŃSKI
"Dominik Albinski urodził się w Johannesburgu w 1975 roku. Od dziecka był zainteresowany Afryka jej przyrodą i życiem afrykańskich zwierząt. Zainteresowania artystyczne odkrył wcześnie jeszcze w wieku szkolnym i kształcił się w tej dziedzinie. Tematy afrykańskie towarzyszyły mu przez cale życie. Po skończeniu St John's College w Johannesburgu wyjechał do Paryża następnie studiował na wydziale rzeźby w Akademii Sz. Pięknych w Warszawie. Jego pierwsze wystawy odbyły się w Normandii, w Paryżu, Bordeaux, Tours, La Rochelle, i Le Mans. W Paryżu wystawiał w Trocadero center. W Polsce jego artystyczne prace były wystawiane w Kanadyjskiej i Południowoafrykańskiej ambasadzie, i na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu. Jego arktyczne prace odniosły sukces w Johannesburgu Mandela Square i Sculpt X w Melrose Gallery. Nowym Jorku wystawiał Amsterdam -Whitney i Grimandi Galleries gdzie uzyskał nagrody przyznane przez Art Tour International jednego z 60 najlepszych Artystów i Artystę dekady. Październiku 2023 będzie prezentował rzeźbę 'Szaleństwo” na Biennale we Florencji."

Green Cute Illustrated Christmas December 2023 Monthly Calendar 594 x 841 mm 1000 x 600 px 1